четвер, 24 лютого 2022 р.

                                                             24 лютого 2022 року

Група №2 «Вузликове плетіння»

Тема: Декоративна кишенька для шкільного приладдя.

Завдання на сьогодні: для виготовлення кишеньки готуємо бавовняні нитки 5мм (можна кольорові) і нарізаємо десять ниток по 2,5 м та десять ниток по 2 м. продовжимо роботу на наступному занятті. Будьте уважними – нитки можуть заплутатися, тому на середині зробіть петельний вузол.

Група №3 «Клаптикова пластика»

Тема: Оздоблення країв виробу. Бахрома.

Обробка країв вишитих виробів – це гармонійне завершення композиції вишивки. Спосіб обробки країв вишитого виробу залежить від його призначення, матеріалу, форми, композиції вишивки, кольорової гами.

Обробка краю виробу бахромою

Бахрома — це найпростіший вид обробки краю виробу. Єдина вимога для виконання цього способу — край виробу має бути рівним. Існує кілька способів виконання бахроми по суцільній тканині.

Бахрома (з араб, «mucharramat» — мережива) — тасьма з нитками (м’якими волокнами, шнурками), що вільно звисають. Використовується як обшивка країв одягу, скатертини тощо з кручених або іншої форми шовкових, вовняних, срібних або золотих ниток, а також як прикраса до меблів, абажурів.

Бахромою обробляють різні текстильні вироби, щоб надати їм привабливого вигляду.

Для обробки країв виробу бахромою їх не потрібно загинати та підшивати. Вироби обшивають по контуру швом «уперед голкою» або «строчка» на відстані 1,5-3 см (залежно від розміру майбутньої бахроми). Після цього обережно витягують нитки (основи, піткання) уздовж зрізу. Таким чином утворюється бахрома.

Способи обробки країв вишитих виробів:

 Торочки (бахрома). Торочки можна виконувати з використанням мережки.


Немає коментарів:

Дописати коментар