четвер, 10 лютого 2022 р.

 


10 лютого 2022 року

Група №2 «Вузликове плетіння»

Тема: Декоративні елементи та вузликове плетіння.

      Для роботи буде потрібно: спеціальна подушка, шпильки з великими головками, ножиці, сантиметрова стрічка, в'язальні гачки різних розмірів, шило, необхідне для розв'язання неправильно затягнутих вузлів. Іноді потрібно невеликі струбцини - приладдя типу лещат. Крім того, знадобляться важки для витягування і вирівнювання плетених виробів.

      Робоча підставу для кріплення ниток - стійка в міру жорстка подушка - це перший помічник. Чим вона зручніше, тим швидше йде на лад робота.

     Різновидів подушок багато, так само, як і її замінників. Замість старовинної традиційної подушки із струбцинами, набитою тирсою або піском, тепер користуються дошкою з пінопласту або м'якого дерева. Годиться і кусок фанери розміром 25х40 см, 30х15см, 35х50см. На них кладуть шар поролону, повсті або вати товщиною 4-6 см і обтягують сукном. Іноді для кріплення ниток використовують спинку м'якого стільця або крісла.

       Шпильки під час плетіння завжди тримають під рукою, вколовши їх з краю подушки. Ними фіксують окремі вузли і фрагменти вироби і надають форму плетеному полотну. Булавки повинні бути довгими, щоб не загубилися в полотні, досить міцними, щоб не зігнулися.

       При плетінні абажурів, кашпо, сумочок, іграшок та інших виробів застосовують різні конструктивні деталі.

      Вибору матеріалу для плетіння приділяється велика увага. Він повинен відповідати обраній темі, бути хорошої якості, міцним і найкраще  підходять для цієї мети природні матеріали, такі як льон, джгут, бавовна.

      Масивні шнури, товсті лляні і прядив'яні мотузки підійдуть для плетіння газетниць, килимків, абажурів. Речі, виконані з цих матеріалів, додадуть будь-якого сучасного інтер'єру оригінальний вигляд і особливий затишок. Мотузки, хоча і пластичний матеріал, на жорсткій основі дають дуже чіткі обриси

       Головна пимога до якості ниток для плетіння, - вони повинні бути крученими і досить жорсткими. Без цього красивих і чітких вузлів не вийде.

 

Використані матеріали: https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Finistra.ru%2Fconspiracies%2Fosnovnye-uzly-i-uzory-pleteniya-polnoe-rukovodstvo-po-pleteniyu%2F&psig=AOvVaw2WReueENQQrGYJMa9pj81e&ust=1644515727815000&source=images&cd=vfe&ved=0CAwQjhxqFwoTCIiQ2u-Z8_UCFQAAAAAdAAAAABAD

https://www.google.com/url?sa=i&url=http%3A%2F%2Fdina1969.blogspot.com%2Fp%2Fblog-page_33.html&psig=AOvVaw2WReueENQQrGYJMa9pj81e&ust=1644515727815000&source=images&cd=vfe&ved=0CAwQjhxqFwoTCIiQ2u-Z8_UCFQAAAAAdAAAAABAJ

                                             Група №3 «Клаптикова пластика»

Тема: Вибір тканини та розкрій матеріалу.

Розкрій – один з найважливіших процесів пошиття одягу, від його правильного виконання залежить багато чого, і перш за все, якість пошитого виробу. Він ділиться на два етапи: підготовку до розкрою і сам розкрій.

 

Підготовка тканини до розкрою

До підготовчих робіт належать:

 декатировка тканини;

визначення лицьового боку матеріалу;

настил тканини;

розкладання викрійок виробу на тканині;

обмеловка деталей і припуск на шві.

підготовка до розкрою

 Розглянемо кожен пункт підготовки до розкрою більш детально.

 

Декатировка

Найпростіший спосіб декатировки тканини складається з зволоження тканини; просушування; легкої прасування. Декатируют переважно натуральні тканини, які можуть дати усадку при прання і прасування: бавовняні, лляні, вовняні, шовкові. Синтетичні тканини досить пропрасувати з виворітної сторони слабо нагрітою праскою.

 

Як визначити лицьову і виворітну сторону тканини

Перед розкладанням викрійок на тканині, треба визначити її лицьову сторону. У тканин, які мають яскраво виражений малюнок, легко розрізнити виворітну і лицьову сторону - де малюнок яскравіше – там і особа. А як же визначити лице і виворіт у тканин, де невираженний малюнок?

 

Однотонні бавовняні (ситець, бязь і т. д.), деякі натуральні вовняні і шовкові тканини, а також штучний шовк мають переважно полотняне переплетення ниток і тому зворотна й лицева сторона у таких тканин мало помітна. Визначають лицьову сторону у таких тканин методом порівняння – де якісніше візуально виглядає тканина – там і лицьова сторона (відсутні вузлики, нитки, катиші).

У тканин саржевого переплетення лицьову сторону визначають по рубчику – на лицьовій стороні (якщо дивитися вздовж основи) він розташовується знизу вгору і зліва направо.

Лицьову сторону атласного переплетення легко відрізнити за більш гладкої поверхні порівняно з виворітного стороною.

Використані джерела: https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fshii-sama.at.ua%2Fpubl%2Frizne%2Fpidgotovka_do_rozkroju_ta_rozkrij_detalej_virobiv%2F38-1-0-1425&psig=AOvVaw08atAZEY7fglRssXemD-ku&ust=1644516289219000&source=images&cd=vfe&ved=0CAwQjhxqFwoTCMjhzuCa8_UCFQAAAAAdAAAAABAD

Немає коментарів:

Дописати коментар