четвер, 7 квітня 2022 р.

 

07 квітня 2022 року

Група №2 «Вузликове плетіння»

Тема: Оздоблення побутових речей.

       Оформлення квартири, приватного будинку, робочого офісу, з допомогою вузликового плетіння, створить в приміщенні надзвичайний затишок. У такій техніці оформляються будь-які кімнати, створюється безліч предметів домашнього вжитку, а деякі варіанти макраме в інтер’єрі здатний зробити навіть дитина.

      Макраме стало декоративним мистецтвом – його почали використовувати як прикрасу одягу, домашніх драпіровок, плести амулети, шапки, сумки та інше. Кожен народ робив це по-різному – використовувалися шовкові, вовняні, бавовняні нитки, прядив’яні мотузки, золота тяганина та ін. Макраме було відоме у багатьох країнах світу – Японії, Китаї, Туреччині, Індії, а потім на території Росії. Пізніше повсюдно з’явилися кружки, навчають цього мистецтва, майстер-класи в глянцевих журналах, інтернеті.





Використані джерела: https://homepic.com.ua/art/316

Група №3 «Клаптикова пластика»

Тема: Виконання оздоблення за власним задумом.

      Якщо аплікація призначена для оздоблення альбому, папки, а також килимків і панно, кусочки тканини приклеюють клеєм на тонкий папір /клей можна приготувати з крохмалу або пшеничного борошна/. Клей тонким шаром наносять щіточкою на папір і вкладають на ньому кусочки тканини, прогладжуючи їх сухою ганчіркою по поздовжній нитці, щоб вони щільно пристали до паперу, і висушують їх під пресом.




     Для аплікації клаптики тонких тканин /ситцю, сатину, штапельного полотна, шовку/ злегка підкрохмалюють і добре розпрасовують. За допомогою копіювального паперу весь узор переводять на основну тканину, а деталі узору - на клаптики тканини. При цьому потрібно слідкувати за тим, щоб напрямок ниток тканини на клаптиках співпадав з напрямом ниток на основній тканині. Деталі узору викроюють і приметують до основної тканини швом "вперед голку" дрібними стібками нитками муліне або катушковими в тон тканини. Стібки шва розміщують вздовж краю тканини. Потім клаптики пришивають до основної тканини петельним швом, гладдєвими стібками або тамбурним швом. Гладдєві стібки можуть бути різної довжини, утворюючи зубці, лапки і т.д.

      Деталі узору можна пристрочити на машині. Якщо тканина аплікації “несипуча” достатньо прикріпити її по краях однією-двома простими строчками. Заправляють матеріал в п”яльці і обстрочують рисунок подвійною дрібною строчкою, потім обробляють контури щільним валиком./роб очі нитки вверху, внизу шовкові в тон накладної тканини/. Закінчивши роботу, пропрасовують її з виворітної сторони, попередньо злегка зволоживши /шовкові тканини не зволожують/. Залишки тканини зрізають по контуру гладдєвого валика, не торкаючись його. Можна замість строчки обробити контур не щільним гладдєвим валиком і, зрізавши тканину по контуру, виконати гладдєвий валик.

Використані джерела: studexpo.net/302545/kulturologiya/tehnologiya_vigotovlennya_aplikatsiyi_tkanin_voloknistih_materialiv  

Немає коментарів:

Дописати коментар