вівторок, 19 квітня 2022 р.

 

19 квітня 2022 року

Група №1 «Клаптикова пластика»

Тема: Копіювання малюнка на основу.

 Способів переведення малюнка на основу (тканину) існує багато. Але, вибираючи той чи інший спосіб копіювання узору, обов’язково потрібно визначити середину малюнка, передбачити місце для рубців, якщо вини потрібні.

Найпростішими способами копіювання малюнка є такі:

1 спосіб. За допомогою копіювального паперу. Копіювальний папір кладуть блискучою поверхнею на тканину, зверху накладають кальку з малюнком і прикріплюють до тканини шпильками. Потім контури малюнка обводять олівцем. При цьому не слід натискувати на копіювальний папір, щоб не залишилося плям на тканині.

2 спосіб. На деяких тканинах не можна використовувати копіювальний папір для перенесення малюнка. У цьому випадку малюнок спочатку виконують на кальці або тонкому цигарковому папері, прикріплюють його до тканини, а потім приметують по контуру яскравою ниткою. Після цього папір акуратно відривають.

3 спосіб. На світлі прозорі тканини малюнок можна перевести так. Розмістити малюнок на склі, а зверху – тканину. Знизу скла включати настільну лампу і простим олівцем обвести контур малюнка. У яскравий сонячний день можна скористатися віконною шибкою.

 Запитання для самоперевірки:

-         Який із етапів виготовлення виробу відсутній у наведеному нижче переліку?

                   підготовка матеріалів,

                   обробка деталей,

                   з’єднання деталей,

                   оздоблення виробу.


-         Яким способом отримують деталі заданої форми із тканини?


-         Залежно від чого вибирають спосіб різання – ножем, пилкою чи ножицями?


-         З якою метою використовують аплікацію?


-         Які шви використовують для обробки краю аплікації?




 


Група № 4 «Клаптикова пластика»

Тема: Особливості розкроювання.

Для того, щоб робота було якісною, потрібно знати порядок виготовлення виробу: із чого починати роботу, чим закінчувати, в якій послідовності виконувати.

В плануванні роботи з виготовлення виробу можна виділити такі етапи:

- підготовка сировини чи матеріалів;

- формування окремих деталей майбутнього виробу;

- обробка деталей;

- з’єднання деталей;

- оздоблення виробу.

 Окремі етапи у виготовленні виробу можуть бути відсутні. Якщо виріб виготовляють з однієї деталі, то відпадає необхідність з’єднання деталей. У готовому виробі можуть бути відсутні оздоблювальні операції, якщо модель не передбачає оздоблення.

Розглянемо коротко кожен із етапів.

 Підготовка сировини чи матеріалів.

Матеріали для виготовлення виробу перевіряють на наявність дефектів, усувають ці дефекти, визначають розміри, масу, густину та інші параметри матеріалів.

Наприклад, в процесі підготовки тканини перевіряють чи немає дірочок, дефектів малюнка. Тканину зволожують і прасують вздовж ниток основи. При цьому тканина зсідається.

 Формування окремих деталей майбутнього виробу.

Різні матеріали формують по різному. Такі матеріали як пластмаса, парафін, шоколад можна розплавити та розлити у форми. Такий спосіб формування можна назвати литтям.

Із таких матеріалів як глина, пластилін формують деталі ліпленням.

Способом різання формують деталі з тканини, металу, деревини, шкіри. Відповідними інструментами є ножиці, пилка, ножівка по металу, ніж-різак. Викроюють деталі тканини точно по лінії розкроювання після настилання тканини, розкладання викрійки на тканині та крейсування.


 Обробка деталей.

В процесі обробки деталей їх краї згладжують, запобігають обсипанню, роблять поверхню деталей гладкою чи навпаки шорсткою.

Так деталі одягу після розкроювання обметують, щоб тканина на обсипалась.

За допомогою праски їм надають певної форми.


 З’єднання деталей.


На цьому етапі з’єднують усі деталі в єдину конструкцію. Наприклад, з’єднують рукава, комір, підкладку в готовий жакет.

 Оздоблення виробу.

Надати виробу естетичного, виразного, сучасного вигляду можна за допомогою оздоблень. Тканину можна вишити, деревину прикрасити різьбленням, розписом.

Використані джерела: 

https://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.promyhouse.ru%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fimages%2Fsew%2Fapplikaciya-5.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fradymo.pp.ua%2F2700-vse-pro-aplkacyu-z-tkanini.html&tbnid=9HYzjXO-JaGQ5M&vet=10CJ4BEDMosQFqFwoTCKjwr6bSn_cCFQAAAAAdAAAAABAF..i&docid=BUNNpD4qNdtCFM&w=600&h=300&q=%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F%20%D0%B7%20%D1%82%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B8%20%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%96%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%B9&ved=0CJ4BEDMosQFqFwoTCKjwr6bSn_cCFQAAAAAdAAAAABAF 

Немає коментарів:

Дописати коментар