понеділок, 16 травня 2022 р.

 

16 травня 2022 року

Група №1 «Клаптикова пластика»

Тема: Зшивання.

          Під час розкладання викрійки на тканині слід враховувати напрям ворсу, відтінок, малюнок тощо. Якщо малюнок тканини направлений в одну сторону, то викройки розкладають так, щоб росток, горловина, окат рукава і верхня частина спідниці були розміщені в одному напрямку.

      Викрійки деталей виробів з оксамиту, вельвету розкладають проти напрямку ворсу (якщо провести долонею по ворсу – він підводиться), а з усіх інших тканин - по напрямку ворсу (якщо провести долонею по ворсу – він лежить гладко, щоб під час носіння зберегти гладку поверхню виробу.

      При розкрої виробів з парчі, тафти, габардину необхідно визначити відтінки тканини. Для цього складають два відрізки тканини по поперечній нитці і вибирають бажаний відтінок.

Використані джерела: https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Ficansew.ru%2Fshelves-and-racks%2Fshite-i-kroi-svoimi-rukami-dlya-nachinayushchih-uroki-shitya-dlya-nachinayushchih-chto%2F&psig=AOvVaw2sTM2Ioeah8pQXxXfbXGQO&ust=1644609642904000&source=images&cd=vfe&ved=0CAwQjhxqFwoTCLCy18X29fUCFQAAAAAdAAAAABAD

Група №4 «Клаптикова пластика»

Тема: Дрібна вишивка.

Вишитий виріб буде мати естетичний та привабливий зовнішній вигляд не тільки за умови якісного вишивання, правильного добору кольорів. Важливу роль відіграє остаточна обробка, яка виконується після того, як виріб вишитий.

Остаточна обробка вишитого виробу складається з таких операцій:

1) видалення зайвих ниток;

2) перевірка якості виконання вишивки;

3) прання;

4) підкрохмалювання;

5) прасування.

Якість вишитого виробу визначають за такими показниками:

•правильність нанесення стібків вишивки на тканину;

•заповнення усього візерунка вишивкою;

•поєднання кольорової гами;

•поєднання ниток різного ґатунку для вишивки;

•відсутність вузликів з лицьового та виворітного боків;

•обробка країв виробу.

Немає коментарів:

Дописати коментар