пʼятниця, 6 травня 2022 р.

 

07 травня 2022 року

Група №3 «Клаптикова пластика»

Тема: Способи пришивання ґудзиків.

У гудзиків історія надзвичайно насичена подіями. Ця швейна фурнітура сьогодні представлена ​​у всіх можливих кольорах і конфігураціях. Серед найбільш поширених — пласка і кругла варіація вироби. Однак, зустрічаються опуклі і увігнуті, плоскі і об’ємні, у вигляді тварин, квітів, дитячих іграшок.


Ґудзики бувають у формі:

кулі; овалу; циліндра; трикутника; квадрата.

Кожна з них надає швейним виробам особливий стиль. Ось чому кутюр’є, кравці, швачки і любительки рукоділля вдумливо підбирають дані деталі. Аксесуари повинні відповідати до фактури, малюнку і забарвленню тканини і до фасону одягу. Популярні дані елементи з парою або двома парами отворів.


Перламутрові ґудзики є відмінною рисою сорочок «Ван Лаак» для чоловіків. У застібок є по одному наскрізного отвору. Вони схожі з сплющені намистинами.

У кріплення для джинсових тканин є тверда ніжка-цвях і плаваюча капелюшок. До джинсів її НЕ пришивається, а вставляють в них.

Існує канадка з парою поздовжніх отворів, вона прикріплюється до одягу тасьмою або стрічкою.

Масивні вироби прикріплюють до товстих і теплим матеріалами. Витончені і мініатюрні, виготовлені, наприклад, з перламутру ідеальні для повітряних тканин.

Чоловічі куртки 2021-2022. Модні моделі і фасони, актуальні забарвлення і стилі.



інноваційні ідеї

У 16 столітті венеціанські майстри почали виготовляти ґудзики за новітньою технологією. Сенс полягав у тому, що розпечену скляну форму швидко опускали в крижану воду і виймали. Через перепад температур на виробі утворювалися численні тріщини. Їх знову заповнювали склом, і в результаті заломлення світла гудзик переливалася яскравими фарбами, немов дорогоцінний камінь. Це була справжня революція!


Через століття флорентійські умільці придумали мозаїчне оформлення для гудзики. Історія до цього ще не бачила такого прориву в дизайні застібок. Майстри на срібному або золотому каркасі викладали крихітні шматочки скла або каменю в хаотичному порядку, але виходило дуже красиво. Пізніше під скляний верх застібки стали підкладати різнокольорову фольгу. А вже в 18 столітті в моду увійшли емалеві гудзики зі слайдами, скопійованими з робіт художників Ватто і Буше. Саме з цього часу мистецтво оформлення маленької деталі одягу досягло свого розквіту.

Використані джерела:

https://zlotystudent.com.ua/vidi-zastibok-dlya-odyagu-bliskavki-knopki-gudziki-pukli/#:~:text=%D0%A3%20%D0%B3%D1%83%D0%B4%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2%20%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F,%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%8F%D0%B3%D0%BB%D0%BE%20%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B3%D0%BE%20%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BA%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%83.

Група №4 «Клаптикова пластика»

Тема: Фурнітура для одягу



      Ґудзики, використовувані під час виготовлення одягу , можуть бути класифіковані так. 1. За призначенням — пальтові, костюмні, для суконь, брючні, білизняні, формені та дитячі. 2. За розміром, т. Е. Діаметру ґудзиків, в мм. 3. За матеріалом ґудзики діляться на галалітові, акрилові, целулоїдні, залізні, скляні, рогові, кістяні, перламутрові, деревні, порошкові і ін. 4. За своїм виглядом ґудзики діляться: а) за формою — круглі, овальні, довгасті, кулясті, напівкулясті, увігнуті і т. д .; б) за характером лицьовій поверхні — рельєфні і гладкі і в) за забарвленням — чорні, білі, різнокольорові, строкаті, під черепаху, під рубін, під бурштин і т. п. 5. За способом прикріплення до одягу ґудзики можуть бути з 2-ма або чотирма дірочками, що розташовуються в самому центрі ґудзики, і глухі, з точковим або дротяним вушком знизу ґудзики. Пальтові ґудзики випускають розміром (діаметром) 26 мм і більше, костюмні (для чоловічих піджаків, толстовок, курток, жіночих жакетів та т. Д.) — 20-25 мм, для суконь (для жіночих та дитячих) — 12 мм і більше, брючні — 14-17 мм, білизняні (для чоловічого, жіночого, дитячого та постільної білизни) — 10-19 мм, формені — 14, 18, 22 і 24 мм. Ґудзики, що призначаються для одягу для чоловіків , повинні відрізнятися звичайністю форми і обробки. Вони в більшості випадків круглі, плоскі, з меншим поглибленням або опуклістю з лицьового боку. Ґудзики для одягу для жінок (пальтові, піджакові  і для суконь) Виробляють дуже різної форми і обробки: плоскі (круглі, овальні, трикутної і прямокутної, з різною обробкою лицьової сторони — гладкою, опуклою або з об’ємним малюнком), кулясті, циліндричні та ін. Важливі характеристики ґудзиків визначаються в основному характеристиками матеріалів, з яких вони виробляються. Залежно від матеріалу ґудзики можуть вироблятися механічним способом (різанням), штампуванням, пресуванням з подальшим оздобленням.



     При обробці механічним шляхом ріжуть гуртки (заготовки) необхідного діаметра, які після обточують, фрезерують і декорують.

     При штампуванні заготовки вирубують з матеріалу листового типу з одночасною штампуванням необхідного малюнка з лицьового боку.

Використані джерела: https://zlotystudent.com.ua/vidi-zastibok-dlya-odyagu-bliskavki-knopki-gudziki-pukli/

Немає коментарів:

Дописати коментар