пʼятниця, 13 травня 2022 р.

 

14 травня 2022 року

Група №3 «Клаптикова пластика»

Тема: Робота з флізеліном.

Флізелін буває і кольоровим

      В основі флізеліну лежать штучні волокна целюлози, тому його часто порівнюють з папером. Щоб підвищити довговічність матеріалу, багато виробників додають до складу поліестер.

      Найчастіше підкладкова тканина має білий або молочний відтінок, але може фарбуватися і в інші, навіть яскраві, кольору. Тон підбирається в поєднанні з забарвленням тієї тканини, яку необхідно продублювати.

      Залежно від застосування паперова прошарок може бути дуже тонкою і абсолютно невагомою для легких матерій і щільною, на зразок картону, для посилення деталей, виконаних з важкої тканини. Завдяки флізелін, ті частини одягу, які зазвичай легко деформуються при пранні і швидко зношуються в процесі експлуатації, стають міцнішими і жорсткими, що не витягуються і не псують зовнішній вигляд.



     Випускається флізелін в рулонах завдовжки по 100 метрів і шириною від 30 до 150 сантиметрів.

Клейовий флізелін для тканини: вибираємо і використовуємо правильно.

Як приклеїти флізелін

       Існує кілька нескладних правил, яких необхідно дотримуватися при роботі з прокладним матеріалом. Часто незнання і відсутність навичок приклеювання флізеліна призводить до того, що поверхня обробленої деталі починає кривитися і викривлятися, а прокладка швидко відклеюється. Наступні поради дозволять уникнути цих неприємностей.

                                 


      Незважаючи на неткане походження прокладки, кроїти полотно слід вздовж кромки, як звичайну тканину.

      Перед роботою необхідно перевірити силу, час впливу і температуру праски, при якій склейка відбудеться найкращим чином. Причому температура праски повинна бути орієнтована на більш чутливу з тканин, що беруть участь в з’єднанні. Тобто дублюючи шовк, треба ставити регулятор температури на «шовк». У тому випадку, коли треба посилити флізеліном вовняну деталь, виставляють середню температуру, інакше прокладка може деформуватися.

     Щоб уникнути псування основної тканини і поверхні праски, треба використовувати  — додатковий шар з бавовняного матеріалу нейтрального кольору, наприклад, відріз бязі. Приклеювання флізелину проводиться виключно в сухому режимі!

      В процесі роботи праска слід рівномірно переставляти з однієї точки в іншу, затримуючи в одному місці на 8-10 секунд, а не водити їм по поверхні матеріалу. Інакше клейовий прошарок може розтягнутися і на поверхні основної тканини з’являться бульбашки і перекоси.

      Після приклеювання флізеліну, перед продовженням роботи, треба дочекатися, щоб деталь повністю охолола. Це запобіжить передчасне відклеювання прокладки і деформацію елемента.

       Невисока вартість, легкість використання і відмінну якість виробів робить флізелін незамінним помічником при пошитті одягу і виготовленні домашнього текстилю.

Використані джерела: https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fkupi-tkani.ru%2Farticle-69&psig=AOvVaw106-ZTAzC0tz1CvaUCngyY&ust=1652430279670000&source=images&cd=vfe&ved=0CAwQjRxqFwoTCJjin9TE2fcCFQAAAAAdAAAAABAY

https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fzlotystudent.com.ua%2Fflizelin-opis-materialu-sklad-xarakteristiki-perevagi-i-nedoliki%2F&psig=AOvVaw106-ZTAzC0tz1CvaUCngyY&ust=1652430279670000&source=images&cd=vfe&ved=0CAwQjRxqFwoTCJjin9TE2fcCFQAAAAAdAAAAABAd

Група №4 «Клаптикова пластика»

Тема: Секрети ремонту одягу.

     Будь-який одяг потрібно берегти і навчитися його ремонтувати. Треба навчитися пришивати гудзики, якщо вони відриваються. Кнопки йдуть з вушком і наскрізними отворами. При ремонті одягу місце відірваного ґудзика можна визначити за залишками нитки або слідом від ґудзика.

      Дрібний ремонт включає роботи, не пов'язані зі зміною конструкції і фасону виробу:

пришивання відірваних ґудзиків, металевих гачків і петель;

відновлення зношених чи обметування нових петель;

виготовлення і пришивання вішалки;

закріплення кінців прорізних кишень;

прикріплення відірваних кінців листочок кишень до пілочок;

ремонт, виготовлення і прикріплення різних шльовок і хлястиків, швів верха і підкладки, що розпоролись;

ремонт підкладки рукавів шляхом заміни нижньої частини на ділянці, довжиною 10 – 12см. від низу;

відкритих дір, шляхом вставки невеликих латок;

ремонт нижніх країв брюк і пришивання тасьми;

чищення і прасування виробу.

Використані джерела:

https://studfile.net/preview/5601418/

Немає коментарів:

Дописати коментар