пʼятниця, 13 травня 2022 р.

 

13 травня 2022 року

Група №2 «Вузликове плетіння»

Тема: Таємниці простого вузлика.

 


Група №3 «Клаптикова пластика»

Тема: Ознайомлення з сучасними матеріалами для роботи.

     Розмаїття сучасних тканин дозволяє створювати оригінальний одяг власноруч або звертатися до ательє. Якщо раніше одяг з неопрену або сітки, лайкри та інших технологічних матеріалів можно було тільки придбати в готовому вигляді, відтепер будь-яка забаганка - реальна. Варто подивитися асортимент полотен в каталозі щоб захотілося обрати саме індивідуальний пошив. Вже під час знайомства з тканинами в уяві з'являються моделі суконь, кардиганів та іншого оригінального одягу.

     Сьогоденна текстильна промисловість пропонує надзвичайно широкий вибір матеріалів.  Наприклад Атлас: щільна блискуча тканина. У перекладі з арабської означає «рівний, гладкий», що абсолютно виправдано. Атлас відноситься до розряду сатинових тканин завдяки особливому плетінню – утік ховається під нитки основи, котрі виходять на лицьове полотно.


    БАТИСТ: Дуже тонка напівпрозора тканина. Її розповсюдженню ми мусимо завдячувати фламандцю Жану Батісту Камбре. У ХVІІ сторіччі швець виготовив дивовижну тканину, котру до цього возили виключно східні купці. Секрет батисту у тому, що щільне переплетення утворює надзвичайно тонку тканину.

 


Габардин: Першопочатково вовняна тканина. Її було створено легендарним Томасом Бербері, який заснував однойменний бренд. І класичні картаті пальта “Бербері” шиють саме з габардину. Традиційний габардин виробляється з пряжі мериносу складним саржевим переплетенням тонких волокон. З щільної тканини шиють пальта й костюми, а з тоншої – брюки, спідниці та сукні. Сучасна промисловість дозволяє випускати змішаний габардин та синтетичний. Такі матеріали суттєво дешевші, тому саме з них виробляють повсякденний одяг, гардини та різноманітні аксесуари.



Гіпюр: Ажурна тканина, створена в Італії наприкінці ХVІ століття. Це дуже ніжний, напівпрозорий матеріал. Гіпюр складається з тонкої сітчастої основи, з елементами рельєфного мережива. Для гіпюру характерна наявність синтетичних волокон поліестеру та/чи лайкри у складі основної сітки, що підвищує його зносостійкість. Самі ж візерунки, як правило, виконуються з натуральних ниток – бавовняних чи віскозних.



Домоткане полотно: канина, яку раніше виготовляли вручну на ткацьких станках, сьогодні виробляється фабричним способом й не втрачає популярності. Домоткане полотно активно використовується для пошиву вишиванок та рушників. Завдяки простому полотняному переплетенню, на такій тканині легко вишивати, вона приємна при носінні та невибаглива у догляді. 



Кашемір:Надзвичайно м’яка й тонка матерія саржевого переплетення. Свою назву кашемір отримав на честь області Кашмір на півострові Індостан. Для його виробництва кіз не стрижуть, а вичісують гребнем особливий пуховий підшерсток. Таким пухом обростають кози у гірських районах.



Креп-Шифон: Легка, майже непрозора тканина. Як видно з назви, вона поєднала у собі якості й крепу, й шифону. Креп-шифон характеризується щільним полотняним переплетенням, лицьова та зворотня сторони не відрізняються та мають зернисту структуру, завдяки закрученим волокнам. Раніше тканину створювали з шовкових ниток, але, звісно, сьогодні шовк часто замінюють штучною сировиною.


Мікрофібра:Тканина, створена з мікроволокон поліефіру та поліаміду. Такі нитки дуже тонкі та неймовірно легкі. Перевага мікрофібри у тому, що її волокна не вбирають воду, не линяють та не утворюють катишок. Тканина виробляється шляхом екструдування (вичавлювання) ниток. Структура волокна у розрізі нагадує зірочку з поліаміду у поліестеровій оболонці.



Поплін:Двостороння тканина з тонкими нитками основи та товстим утком. Робиться методом полотняного переплетення, завдяки чому полотно виходить з ефектом “рубчика”. Волокна на виробництві не поліруються, як, наприклад, у сатині, тому поверхня тканини оксамитова і дуже м’яка на дотик. Як правило, поплін виробляється з чистої бавовни. Як будь-яка натуральна тканина, поплін приємний до тіла, затишний взимку та надає прохолоду у літню спеку. Іноді поплін виробляють змішаного складу, підвищуючи його зносостійкість та опірність до зминання. Характеристики попліна-стрейч повністю співпадає з цим описом, але у його склад входить від одного до п’яти відсотків еластану, котрий і забезпечує стрейчевість виробів.



Тіар: Костюмна тканина. Тіар достатньо щільний, але, не дивлячись на свою структуру, м’який, еластичний та чудово драпірується. Ця тканина – гарний вибір для повсякденних спідниць, брюк та костюмів. Тіар практично не зминається, що робить догляд за ним цілком не складним. Прати вироби з нього не можна при високій температурі, адже тканина може дати усадку. Сьогодні таку тканину виробляють практично з будь-якої сировини, частіш за все з незначним додаванням еластину.



Дайвінг:Достатньо нова тканина. Вона практична, красива та сучасна. Дайвінг ще називають “другою шкірою”, що цілком виправдано. Тканина, з якої спочатку створювали лише спортивні костюми та гідрокостюми, стала неймовірно популярною, та з неї почали шити й різноманітний повсякденний одяг – легінси, костюми та коригуючу білизну. А з мікродайвінгу – одного з різновидів цього матеріалу – створюють колготки, тонкі блузи, сукні, вбрання для бальних танців та гімнастики.



Джерсі:З’явився на острові Джерсі у проливі Ла-Манш. Місцеві мешканці виготовляли тканину з овечої вовни для пошиву теплої нижньої білизни. Спроби розширити виробництво та продавати спортивний одяг з вовняного трикотажу виявилися невдалими. Пізніше на джерсі звернула увагу Коко Шанель. Розробивши колекцію одягу з цього матеріалу, вона створила скандальний прецедент з “нецільовим” використанням такого трикотажу. Зараз тканина джерсі надзвичайно популярна і вже виробляється не лише з вовни, а й з бавовни, льону, віскози, бамбука та поліестеру. Не менш широка й сфера її застосування – від натільної білизни до костюмів та пальт.



Еластик.Тканина нового покоління. Вона складається з безперервних текстурованих волокон. Сировиною може бути поліамід або поліефір, нитки з яких багаторазово закручують та фіксують створену структуру. Завдяки такому виробництву, еластик міцний та стійкий до деформацій. Брюки з цієї тканини не виявляться з витягнутими колінками, а сукня сидітиме по фігурі після безлічі разів прання. Також з еластику виробляють чулочну продукцію, термоодяг, спортивні товари. Еластик зносостійкий, не линяє та легко відпирається.

 

Використані джерела: 

https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fissaplus.ru%2Fodezhda%2Fsportivnye-shtany%2Felastik%2F&psig=AOvVaw2JObgiQRR8TK1v65Ynk8x4&ust=1652429498339000&source=images&cd=vfe&ved=0CAwQjRxqFwoTCJDTi-HB2fcCFQAAAAAdAAAAABAh

https://www.google.com/aclk?sa=l&ai=DChcSEwi059alwdn3AhUJbxgKHV27Bn0YABAFGgJsZQ&ae=2&sig=AOD64_3988fqKALMhF8tsc--IRXe3j-GFw&adurl&ctype=5&ved=2ahUKEwjb2cilwdn3AhXWtSoKHWnrDjwQwg96BAgBEEw 

Немає коментарів:

Дописати коментар