пʼятниця, 20 травня 2022 р.

 

20 травня 2022 року

Група №2 «Вузликове плетіння»

Тема: Альтернативні матеріали для плетіння.

       В наш час вузликове плетіння має надзвичайну популярність. Можливості його використання стали широкими: це – елегантні сумки, ремінці, пояси, кулони, мережані комірці, кашпо, декоративні настінні прикраси, газетниці, скатертини, віконні занавіски тощо.

Для занять макраме треба мати: ножиці, сантиметр, шпильки, голку з вушком для пришивання ниток, гачок. Інструменти зберігають у спеціальній коробці або пеналі, голки і шпильки – у подушечці.

Для плетіння невеликих виробів знадобиться напівм’яка подушечка розміром 25 х 25 см із поролону або шматок пінопласту, який закріплюють до столу струбцинами. Великі вироби плетуть на рамці 40 х 60 см шириною дошки 10 см.

Найкращі в роботі бавовняні нитки. Вони міцні, м’які й добре в’яжуться у вузли. Можна користуватися синтетичними нитками з нейлону і капрону. Вони мають красивий вигляд, легко в’яжуться у вузли, добре фарбуються, але кінці їх швидко розпускаються, тому, закінчивши роботу, у готовому виробі їх слід злегка обвуглити сірниками.

Для плетіння макраме використовується величезна кількість матеріалів, найбільш поширеними з яких вважаються бавовняні, шовкові, лляні, вовняні та синтетичні нитки, рослинні волокна, джут, сизаль, шпагат, шнури з різних тканин, смужки шкіри, тонка дріт.



У давні часи умільці для плетіння макраме використовували тільки натуральні матеріали, серед яких особливою популярністю користувався льон. Сьогодні існує можливість створювати красиві вироби з яскравих синтетичних матеріалів, що дає можливість урізноманітнити стильові рішення техніки макраме. Що стосується таких натуральних матеріалів, як бавовняні і бавовняні нитки, то перед початком роботи їх рекомендується випрати і прокип'ятити хвилин 10-15 для того, щоб під час плетіння матеріал не деформувався.

При виборі матеріалу для макраме слід знати, що він повинен відповідати наступним вимогам: бути міцним, податливим і в міру скрученим. Якщо ж вашою метою є отримання чіткого рельєфного візерунка, то матеріал для плетіння макраме в цьому випадку повинен бути туго скрученим.

Група №3 «Клаптикова пластика»

Тема: Секрети прасування.

Важливо: До натуральним тканинам належать льон, бавовна, шовк, вовна. До групи натуральних тканин також відносяться — оксамит, атлас, махра, бязь та ін. Натуральні тканини виготовляються з екологічних матеріалів, саме тому вони затребувані.

Іноді на речі немає ярлика з інформацією з догляду. У разі слід орієнтуватися на тип тканини, з якого вона пошита.

Льон. Виріб із льону перед прасуванням слід вивернути навиворіт і прасувати при температурному режимі 180–200 градусів. Щоб досягти ідеальних результатів, необхідно не тільки встановити вищезгадане значення на регуляторі, але і злегка зволожити матеріал. Не варто боятися натискати на електроприлад і використовувати пару. Якщо у складі поряд із льном є бавовна, то нагрівати підошву праски вище 180 градусів не рекомендується. Також слід враховувати наявність декоративних елементів, виконаних із синтетичних матеріалів, які допускається обробляти лише з виворітного боку.

Вовна. Вовняні речі не переносять високих температур Тому регулятор повинен бути встановлений на значенні, при якому підошва нагрівається до 100-120 градусів.

Бавовна. Бавовняні тканини варто прасувати при температурному режимі 170-180 градусів. Бажано зволожити матеріал, щоб позбавитися складок. Можна використовувати функцію відпарювання.

Шовк. Пошиті з делікатних тканин речі гладять дуже акуратно. Неприпустимі температура більше 60-80 градусів та відпарювання.

Віскоза. Максимальний температурний режим – 120 градусів. Можна помірковано обробляти річ парою.

Трикотаж. Прасувати вироби з цього матеріалу рекомендують н а мінімальному та середньому температурному режимі. Щоб річ не деформувалася, слід використати функцію вертикального відпарювання.

Нейлон. Нейлонова тканина досить вибаглива, прасувати її не рекомендується. Якщо на виробі з'явилися заломи, перед тим як обробити його праскою, потрібно встановити регулятор у положення 60-80 градусів, не більше.

Для кожної тканини існує свій режим прасування та прання, який дозволяє привести річ у належний вигляд, не пошкодивши його. Сучасні праски значно полегшують процес прасування, адже мають функції регулювання температури за типами тканин, але сучасній господині просто необхідно знати, при якій температурі гладиться певна річ, щоб не зіпсувати її.



У сучасних прасках є кілька режимів прасування        


Немає коментарів:

Дописати коментар