вівторок, 3 травня 2022 р.

 

03 травня 2022 року

Група №1 «Клаптикова пластика»

Тема: Оформлення вишитих виробів.

Вишитий виріб буде мати естетичний та привабливий зовнішній вигляд не тільки за умови якісного вишивання, правильного добору кольорів. Важливу роль відіграє остаточна обробка, яка виконується після того, як виріб вишитий.



Остаточна обробка вишитого виробу складається з таких операцій:

1) видалення зайвих ниток;

2) перевірка якості виконання вишивки;

3) прання;

4) підкрохмалювання;

5) прасування.

Якість вишитого виробу визначають за такими показниками:

•правильність нанесення стібків вишивки на тканину;

•заповнення усього візерунка вишивкою;

•поєднання кольорової гами;

•поєднання ниток різного ґатунку для вишивки;

•відсутність вузликів з лицьового та виворітного боків;

•обробка країв виробу.

 


Група № 4 «Клаптикова пластика»

Тема: Виготовлення підкладки косметички.

      Косметичка може стати хорошим стильним аксесуаром до вечірнього вбрання або коктейльній сукні. Для її виготовлення вам знадобиться наступне: Тканина для лицьового боку косметички. Бажано віддати перевагу дорогим тканинам, які мають щільну структуру - косметичка буде виглядати особливо стильно.



Розмір тканини - 20 х 35 см. Тканина для підкладки переважно всього взяти шовкову або капронову, легко стирається - адже від плям косметики не застрахований ніхто.

Розмір клаптя такий же - 20 х 35 см.

Застібка. Застібку найкраще зробити у вигляді блискавки. Блискавку можна придбати в будь-якому магазині фурнітури і тканин. Довжина блискавки повинна бути не менше 20 сантиметрів. Якщо буде трохи більше, її можна буде без праці обрізати і підшити.

 Нитки. Нитки бажано підбирати в тон тканини для косметички. В іншому випадку виріб буде виглядати занадто неохайно. Зрозуміло, що нитки повинні бути міцними.

Прикраса косметички. Тут ви повинні покладатися тільки на свій смак - це може бути бісер або паєтки, аплікації, стрази. Можливо, варто підібрати під вечірнє плаття? Далі вам знадобиться форма. Зробити її самостійно під силу навіть дитині. Намалюйте на картоні дві прямокутні деталі. Хоча зовсім необов`язково шити косметичку саме прямокутної форми - можна вибрати форму трапеції або сердечка - вибирайте на свій смак. Прикладіть картонні деталі до виворітної сторони тканини і обведіть олівцем, крейдою або невеликим шматочком сухого мила. Не варто для цих цілей використовувати маркери або фломастери - слід від них може проступити і з лицьового боку тканини. В крайньому випадку, якщо нічого іншого під рукою немає, спробуйте провести невелику лінію десь у куточку і подивіться, чи не залишається слідів. Після цього виріжте деталі косметички.



       Тепер повторіть все вищеописане і з тканиною для підкладки. В результаті у вас повинно вийти 4 деталі - дві для підкладки і дві основних. Зіставте деталі підкладки і верху, пристрочите блискавку. Зверніть увагу - це необхідно зробити таким чином, щоб тканина підкладки опинилася всередині. Якщо ви маєте досвід у рукоділлі - а зокрема, в пошитті, - ви можете відразу ж прострочити шов на швейній машинці. А якщо це виріб - перший у вашому житті, для початку все ж варто наметати вручну. Хоча і в тому випадку, якщо у вас немає швейної машинки, відмовлятися від ідеї зшити сумочку - косметичку все ж не варто. Це можна зробити і руками, просто шви повинні бути дуже міцними і акуратними. Після того, як вшиїте підкладку, виверніть готову косметичку. При необхідності її можна відпрасувати і приступити до прикраси.

Джерело: https://amlima.com/moda/6965-jak-zshiti-kosmetichku-svoimi-rukami.html

Немає коментарів:

Дописати коментар