вівторок, 17 травня 2022 р.

 


17 травня 2022 року

                                 Група №1 «Клаптикова пластика»

Тема: Оброблення країв тканини.

Кожна вишита річ потребує відповідного оформлення. Особливо це стосується обробки країв. Під час користування виробами необроблені краї обсипатимуться, що призведе до їх псування та неестетичного вигляду.




Оформляють краї виробів різними способами:

1. Машинним способом, з використанням різних видів машинних швів: «у підгин» з відкритим і закритим зрізом, зигзагоподібною строчкою, «ролевим» швом*, пришиванням тасьми, мережива тощо.

2. Ручним способом, з використанням таких швів: бахромою, петельним швом, торочками, закріпленими хрестиком або «одинарним прутиком», китицями, зубцюванням (обробка і водночас оздоблення деяких деталей одягу зубцями) та ін.

Способи обробки країв вишитого виробу

Китиця — жмут ниток, шнурків і т. ін., зв’язаних з одного кінця докупи, що є прикрасою, оздобою чого-небудь.


Торочки — суцільний ряд кінців ниток, що вільно звисають із країв тканини; тасьма з таким рядом ниток.

Використана  література: https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fuahistory.co%2Fpidruchniki%2Fhodzicka-labor-training-for-girls-6-class-2014%2F14.php&psig=AOvVaw34cHqnr0AW9FO7yohqqUbB&ust=1644515071963000&source=images&cd=vfe&ved=0CAwQjhxqFwoTCOi6_J-W8_UCFQAAAAAdAAAAABAT

Група № 4 «Клаптикова пластика»

Тема: Секрети шиття.

        Для того, що б початківцям навчитися добре шити необхідно мати всі  матеріали та інструменти. Вони допоможуть Вам створити всі умови для комфортного шиття. Для роботи Вам знадобляться:

Швейна машина;

Закрійні ножиці з вигнутою ручкою;

Пристосування для вимірювання розмірів - кравецькі метр і лінійка, бажано прозора

Паперова калька для перекладу викрійок на тканину;

Для маркування частин викрійки одягу перед шиттям початківцям кравчиня необхідно використовувати спеціальну кравецьку крейду або водорозчинні фломастери;

Копіювальний папір, яку початківці в шиття використовують для перекладу міток з викрійок на тканину .;

Швейні голки для зшивання різних тканин.

Так само при пошитті може стати в нагоді наперсток, англійські булавки та подушечка для голок ..

Тканина і нитки для вашого фасону одягу доведеться підбирати індивідуально, дотримуючись порад досвідчених кравчинь. Для освоєння азів шиття для початківців познайомимося з основними етапами пошиття одягу.

РОЗКЛАДКА  ТКАНИНИ ПЕРЕД ШИТТЯМ

      Переведіть частини викрійки вашого розміру на кальку. Пам'ятайте, що на викройках НЕ вказуються припуски на шви; в описах кожної моделі даються посилання на те, де слід робити припуски.  Переведіть назву і номер, мітки і опису, а потім виріжте окремі деталі викрійки. Складіть тканину навпіл лицьовою стороною назовні, як показано на схемі розкрою. Кромки (бічні краї відрізу тканини) і згин тканини повинні розташовуватися так, як це показано на схемі; перед тим, як кроїти сильно мнуться тканину, попередньо відпрасуйте її. Розкладіть на тканини частини викрійки, приклавши всі деталі зі зморшками до згину тканини.

      Кромка тканини - показник напрямки часткової нитки. Решта частини викрійки розкладайте так, щоб стрілки лягали паралельно кромці тканини. Приколіть паперові викрійки до тканини, працюючи шпильки під прямим кутом до ліній відрізу. Якщо в описі зазначено, що деталь криється за косою, то на тканині її слід розташовувати під кутом 45 градусів до крайки тканини.

РОЗКРІЙ ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ

       За допомогою закрійних ножиць виріжте викрійки уздовж ліній відрізу, прорізаючи тканину ножицями майже до краю ріжучих поверхонь ножиць (при цьому тримайте їх близько до тканини).

      Переведіть на тканину все лінії і мітки з викрійки.

Заколіть шпильку в кожній мітці на викрійці і позначте на тканини місце проколу дрібному або фломастером зі зникаючим чорнилом. Або ж прокладете сильця - великі, незакріплені стежки - уздовж ліній і надсічок, прошиваючи паперові і тканинні шари.

                             Приклад оздоблення горловини ручними швами:


Використані джерела:

https://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.masterskaja.net%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fstyles%2Ftekst%2Fpublic%2Fimages_upload_useruid8%2F22092017%2F2.jpg%3Fitok%3DaWrYq4s8&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.masterskaja.net%2Frabota%2FKak-krasivo-prisborit-gorlovinu-u-platya&tbnid=XShNOZWgE5yXLM&vet=12ahUKEwi3m4eTquT3AhUPwCoKHXpJC5IQMygSegQIARBO..i&docid=Qj5ZQXAh9eSfuM&w=800&h=602&q=%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20%D0%BF%D0%BE%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B8%20%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B2%D0%BE%20%D0%B2%D1%80%D1%83%D1%87%D0%BD%D1%83&ved=2ahUKEwi3m4eTquT3AhUPwCoKHXpJC5IQMygSegQIARBO  


Немає коментарів:

Дописати коментар