четвер, 12 травня 2022 р.

                                                                   12 травня 2022 року

Група № 2 «Вузликове плетіння»

Тема: Цікаві факти про швейну машинку.

Вміти шити на швейній машинці - корисна навичка, яким прагнуть опанувати умільці по всьому світу. Хто ж сконструював першу швейну машинку та як вона удосконалювалася, пропоную переглянути відеоролик.


Група №3 «Клаптикова пластика»

Тема: Різновиди сучасних застібок.

       Застібка - вид з’єднання країв і розрізів, прикріплення окремих деталей до виробу.






     У швейних виробах застосовують кілька видів застібок, їх різновиди залежать від виду виробу (поясний чи плечовий) та способу обробки. У плечових виробах вони бувають: одно- і двобортні, відкриті й закриті; настрочні, вшивні, пришивні; розміщені посередині переду, посередині спинки, у боковому шві, у плечовому шві, у рукаві, виконані з однією або двома обшивками, тасьмою-блискавкою тощо.                                      


                    

     Одяг може застібатися на: гачки, кнопки, тасьму-блискавку, петлі (обшивні, обметані, із плетеного шнура або прямої смужки тканини). Розміри петель дорівнюють діаметрові ґудзика плюс 0,2 см, якщо ґудзик плоский, чи 0,5 см, якщо він опуклий.

Найчастіше зустрічаються застібки на тасьму-блискавку.

Тасьма-блискавка або просто блискавка — вид застібок, призначених для швидкого з'єднання деталей одягу. Складається з двох текстильних стрічок, на яких закріплені у шаховому порядку пластмасові або металеві ланки (у вигляді окремих зубців або кілець суцільної спіралі, що утворюють ланки). З'єднання або роз'єднання половинок виконується за допомогою замка (слайдера, або бігунка), що ковзає стрічками, при цьому кожна ланка фіксується між парою ланок з протилежного боку.

Цікаві факти:

     115 років тому Уіткомб Джадсен винайшов застібку «блискавка». До винахідника звернувся приятель, який страждав від болю в спині. Через це йому було дуже важко нагинатися, щоб зашнурувати черевики. «Створи якийсь пристрій, який можна було б застібати однією рукою», – звернувся страждалець до автора.

     Незабаром Уіткомб представив застібку із двох ланцюжків. На цих ланцюжках чергувались крючки і петельки. А елементи цієї конструкції зчіплювались за допомогою ключика-язичка. Винахід Джадсона значно прискорив процес застібання чобіт. Нова застібка отримала назву «блискавка».

       Лише через 20 років після своєї появи «блискавка» отримала популярність. Заслуга в цьому належить інженеру зі Швеції Гідеону Сунбеку. Він зробив застібку тоншою, гнучкішою і надійнішою, збільшивши кількість крючків.

     Так народилася майже сучасна застібка-блискавка (патент на сучасний варіант був виданий 20 березня 1917). Остаточну блискавка перемогу здобула у 1937 році: консерватизм кравців був зламаний, коли герцог Віндзорський вибрав її як застібку для штанів.

       Сьогодні більш ніж половину «блискавок» на планеті виготовляє фірма YKK, заснована в 1934 році в Японії. Також світовими центрами по виготовленню «блискавки» вважаються Бангладеш, Індія і Китай.

     До речі, найбільшу застібку-«блискавку» зробили в Нідерландах в 1989 році. Довжина цього «зіпера» склала 2851 метр.

Використані джерела: https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fmovcani.blogspot.com%2Fp%2Fblog-page_93.html&psig=AOvVaw1KGKGVwOsWyW_MJaZQ4Qwy&ust=1652167978065000&source=images&cd=vfe&ved=0CAwQjRxqFwoTCPCi3b_z0fcCFQAAAAAdAAAAABAD

https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fmovcani.blogspot.com%2Fp%2Fblog-page_93.html&psig=AOvVaw1KGKGVwOsWyW_MJaZQ4Qwy&ust=1652167978065000&source=images&cd=vfe&ved=0CA0QjhxqFwoTCPCi3b_z0fcCFQAAAAAdAAAAABAD

Немає коментарів:

Дописати коментар