пʼятниця, 20 травня 2022 р.

21 травня 2022 року

Група №3 «Клаптикова пластика»

Тема: Способи пришивання ґудзиків.

       Основною функцією ґудзика є з’єднання (застібання) частин одягу. Найчастіше ґудзик має дископодібну форму і протягується у петлю чи проріз в одязі.

      Усе частіше ґудзики використовують для оздоблення аплікацій, сумок, предметів інтер’єру, м’яких іграшок тощо.

        Відповідно до композиції, що оздоблюватиметься, добирають ґудзики за формою та кольором. Часто ґудзики використовують для позначення очей тварин, зображених на аплікації.

       Гудзики можуть бути круглими, овальними, а також ромбоподібної, квадратної та трикутної форми. Для дитячого одягу випускають ґудзики у вигляді різних фігурок — ягід, тварин, бантиків, метеликів тощо.




Це цікаво.

      Вважається, що перші ґудзики з’явилися у Стародавньому Римі.

       На території України масове виробництво ґудзиків розпочалося наприкінці 11 ст.

      Поодинокі знахідки ґудзиків трапляються й у давніших культурах. До нас дійшли циліндричні ґудзики, зроблені з кістки мамонта. З трипільської культури відомі кістяні ґудзики з двома отворами для пришивання.

       Пізніше форма та матеріали виготовлення ґудзиків значно урізноманітнилися. Їх виготовляли з дорогоцінних металів, дерева, шкіри, кришталю, скла, перлів та перламутру, коштовного й напівкоштовного каміння.

      Сучасна промисловість випускає ґудзики з різних матеріалів: пластмаси, металу, скла, кістки, порцеляни, шкіри, каменів тощо. Серед них найпопулярнішим матеріалом для виготовлення ґудзиків стала пластмаса.

 

Група №4 «Клаптикова пластика»

Тема: Майстри клаптикового шиття.

      


   https://www.youtube.com/watch?v=Q_u5uJiUsjg 

  В 2019 році обласну премію імені Якова Паученка присуджено лише в одній номінації: «декоративно-прикладне мистецтво». Її лауреатом  стала майстер декоративно-ужиткового мистецтва Людмила Кривенко за творчі роботи  в техніках печворку, клаптевого шиття, арт-квілту, в основі яких народні традиції текстильної мозаїки, що активно впроваджуються в сучасному декоративно-ужитковому мистецтві як фольклорний романтизм. Її оригінальні композиції виконані з тканини різноманітних фактур, з використанням традиційних прийомів старовинних народних, новітніх та авторських технік, які неодноразово презентувалися на всеукраїнських, міжнародних та зарубіжних виставках і фестивалях  печворку та текстильного мистецтва.

                 

Немає коментарів:

Дописати коментар